.
nadpis

Pavla Jiránková

Děti prostě musí prosadit svou vůli stůj co stůj... a to i za cenu, že tuší, že na radách rodičů něco bude... Naše děti si knížku hned zamilovaly, je výstižná ..asi proto, že skoro v každé domácnosti se řeší vzdor - při jídle, česání, odchodu do školky, k doktorovi.. Dle mě ideální pro věk čtenářů/posluchačů od 3 do 8 let . Jde o 5 příběhů o Sofince, která ráda dělá neplechu a 5 o nezbedném Karlíkovi. Sofinka si např. nerada čistí zoubky, a tak se zoubky rozhodnou, že půjdou na vandr. Jenže Sofinka se uvidí v zrcadle s prázdnou pusou a zjistí že vypadá jako miminko, a to už vážně nechce a tak hledá řešení... :-) Příběhy jsou laskavé a naše děti se nad chováním obou hrdinů dost zamýšlely :-) Ilustrace, které příběhy provází jsou přesné a vtipné. Například obrázek Sofinky s vrabčím hnízdem, které nečesala a tak jí ptáčci začli hnízdit ve vlasech a nosit červíky, a to už bylo moc i na Sofinku..Každý příběh má pointu a postup jak pro "tvrdohlavé děti a jejich zoufalé rodiče", jak titul knihy napovídá..

30.08.2018

Jaroslav Špirk

Třetí kniha z pera Veroniky Valentové je skutečnou lahůdkou – a je těžké rozhodnout, zda více pro děti či pro rodiče. Příběhy jsou zábavné, laskavé a jak vystřižené z každodenního života dětí od dvou do deseti let. Obě naše děti knížku milují a pokaždé se hodně nasmějeme. Mezi objevy roku musí patřit i Klára Valentová, protože její ilustrace jsou naprosto originální, krásné a vtipné zároveň. Spoluprací obou sester vzniká umělecké dílo, které se vysoce tyčí nad běžnou produkcí literatury pro děti. Navíc k tomu všemu ukryla autorka do knihy ještě jeden poklad: pro nás rodiče. Nad příběhy, jejichž peripetie v té či oné podobě prožívá snad každé dítě, se s dětmi můžeme nejen zasmát, ale i pobavit o každodenních situacích, kdy se projevuje jejich vlastní vzdor. Přesunem problému do fiktivního prostoru tak jako rodiče získáváme zcela nový nástroj pro zvládání „dětské puberty“ (tou dvouletou počínaje). Kniha je tak skutečným darem pro celou rodinu. Děkujeme, Veroniko a Kláro!

20.09.2018

Kateřina Matoušková

Knížu Sofinka Neplechová a Karlík Nezbedník mám moc ráda a můj šestiletý syn taky. Přestože zná všechny příběhy, jednou za čas si řekne, že dnes budeme zase číst Sofinku. V knížce jsou krátké příběhy z každodenního života dětí a rodičů. Děti si nechtějí čistit zuby, nechtějí půjčovat své hračky ostatním, nechtějí pustit maminku z domu. Příběhy mají krásnou fantazijní zápletku a vyústění a nádherné ilustrace, které hltám já stejně jako můj syn. Knížka je oboustranná, z jedné strany jsou příběhy Sofinky, z druhé strany příběhy Karlíka a někdy jsou v pohádce Karlík se Sofinkou spolu. Knížka je pro kluky i holky, syn si rád čte jak příběhy Karlíka, tak i Sofinky.

08.10.2018

Aneta Peromingo

Jedna z najlepších detských knižiek, aké som kedy videla! Kvalitný text a krásne ilustrácie. Úžasná pomôcka pre rodičov detí v období vzdoru. Je cítiť, že autorka má skúsenosti z prvej ruky. Príbehy sú vtipné a trefné, neviazane ulietavajú ako detská fantázia, myslím si, že práve vďaka tomu ich malé deti tak milujú. Polovicu knihy tvoria...

02.09.2018